O czasopiśmie


fah27

Redaktor czasopisma: Jerzy Maik

Zastępca redaktora: Piotr Strzyż

ISSN: 0860-0007

Język publikacji: języki kongresowe (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski); streszczenia w języku polskim

Częstotliwość publikacji: Rocznik


Kontakt:     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.;">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     telefon: +48 42 6846196 


 

Tematyką, zgodnie z tytułem czasopisma, jest tzw. archeologia historyczna, od starożytności po czasy nowożytne. Preferowane są zagadnienia związane z historią uzbrojenia i dawnej wojskowości, od lat będące jednym z głównych tematów badań uprawianych w Oddziale Łódzkim Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk. Innymi, wiodącymi tematami są m. in. architektura, zwłaszcza architektura militarna, numizmatyka, człowiek i natura oraz historia włókiennictwa. Od kilku lat artykuły są tak dobierane, aby każdy zeszyt mógł otrzymać indywidualny tytuł.

Artykuły drukowane są w językach kongresowych. Do tej pory 51% artykułów wydano w języku angielskim, 26% - w języku francuskim, 16% - w języku niemieckim i 6% - w języku rosyjskim.

Wśród autorów są archeolodzy i historycy z Austrii, Białorusi, Belgii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście z Polski. Dzięki takiemu doborowi autorów, Fasciculi Archaeologiae Historicae jest czasopismem, w którym poglądy wymieniają naukowcy z Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej.

Elektroniczne wersje artykułów z czasopisma "Fasciculi Archaeologiae Historicae" są dostępne na platformie RCIN

Redakcja informuje iż dla czasopisma "Fasciculi Archaeologiae Historicae" została zainstalowana platforma Open Journal System dedykowana do publikacji w otwartym dostępie. Dostosowano platformę graficznie i technicznie dla potrzeb czasopisma. Uruchomiono w pełni funkcjonalny system zarządzania czasopismem od przesłania treści przez autora, proces recenzowania, korekty do publikacji na stronie www.

Platforma OJS

Zdigitalizowano i udostępniono przez platformy Open Journal System oraz Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych tom 29 z 2016 i tom 30 z 2017

Prace były realizowane w ramach zadania: "Digitalizacja bieżących tomów czasopisma "Fasciculi Archaeologiae Historicae" i ich udostępnienie przez platformę Open Journal System - typ zdania: Digitalizacja publikacji i monografii naukowych w celu zapewnienia i utrzymania otwartego dostępu” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na działalność upowszechniającą naukę w ramach umowy Nr 980/P-DUN/2016.

logo mnisw