O czasopiśmie


Jurnla of Urban Ethnology

Redaktor czasopisma:   dr hab. Róża Godula-Węcławowicz, prof. IAE PAN

Język publikacji: języki narodowe Europy Środkowo-Wschodniej, głównie polski. Publikujemy także artykuły w języku angielskim.

Abstrakty i słowa kluczowe w języku artykułu i w języku angielskim.


 Kontakt:     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.     telefon: +48 12 422 48 65


 

Journal of Urban Ethnology jest rocznikiem, pismem otwartym dla badaczy miejskiej kultury, zarówno w jej wymiarze teoretyczno-metodologicznym, jak i szczegółowej analizy aspektów kultury miasta. Do 10 nr. pismo było wydawane przez Polskie Towarzystwo Etnologii Miasta, a obecnie Redakcja mieści się przy Pracowni Etnologii w Krakowie, Ośrodka Etnologii i Antropologii Współczesności IAE PAN. JUE znajduje się na liście ERIH w grupie najważniejszych czasopism narodowych w danej dziedzinie nauki. Czasopismo jest także indeksowane przez Index Copernicus (GICID: 71.0000.1500.0648), znajduje się  na ICI Journal Master List. Za opublikowanie artykułu w JUE autor uzyskuje 10 punktów (zgodnie z punktacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: lista ERIH, kategoria NAT).